Ankara Evden Eve Nakliyat


 

Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemiz Türkiye’ de her ilimizde evden eve nakliyat firmaları mevcuttur. Özellikle büyükşehir statüsündeki metropol illerde evden eve nakliyat firmaları daha profesyonel bir şekilde faaliyet gösterebilmektedirler. Bunlardan birisi de Ankara Evden Eve Nakliyat firmalarıdır.

Ankara’da son derece profesyonelce ve aktif faaliyet gösteren nakliyat firmalarından Aksoy Ankara Evden Eve Nakliyat firması,gerek şehir içi,gerekse şehirlerarası nakliyat firmalarının başında gelmektedir.

Ankara evden eve nakliyat hizmeti denilince akla en önce müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutacak unsurların yerine getirilmesi gelmeli, kaliteli bir hizmet için her seferinde taşıma hizmetlerinde daha iyi çözümler üreterek müşteri memnuniyetine öncelik verilmelidir.

 

 

 

Ankara evden eve nakliyat süreci;

1. Nakliyat şekli ne olursa olsun,öncelikle sizi ve sizin isteklerinizi anlayan bir firma ile iletişime geçmeli,

2. Firma seçiminden sonra bir eşya listesi hazırlamalı, bu listenin bir kopyasını firma yetkilisi ile paylaşılmalı,

3. Ankara evden eve nakliyat firması ile anlaştığınız gün ilgili firmadan eşyanızı taşıyacak aracın plakası istenmeli (Gerekirse en fazla ikinci bir plaka isteyin). Bu verilen plakalar dışında gelecek olan araca eşyalarınızı teslim etmeyeceğiniz, sözleşmeye ilave ettirilmeli,

4. Eşyanızı taşıyacak firmanızdan nakliyat sigortası yapılması istenmeli,

5. Her konuda mutabakata varıp anlaştığınız nakliyat firması ile karşılıklı sözleşme imzalama ihmal edilmemeli,anlaştığınız her konu sözleşmeye dahil edilmeli (Örnek:asansörlü bir araç ile nakliye tercihiniz gibi),

6. Nakliyat firmasına,taşınacak eşyanın durumu,hangi adres ve kaçıncı kattan alınacak,hangi adrese ve kaçıncı kata götürülecek gibi önemli bilgiler gerekirse önceden telefon veya e-mail ile nakliyat firmasına bildirilmeli,sonradan fiyat farkı ile karşılıklı sorun yaşamamak için en son sözleşmeye bu konunun yazdırılması sağlanmalı,

7. Nakliyat firması olanaksız bir fiyat ile karşınıza çıkmışsa,muhtemelen sizin taşınacağınız bölgeye giden herhangi bir nakliyat firmasına veya şahıs aracına işi devredebileceği düşünülmeli,veya aynı araçta bir başkasının eşyasını da beraberinde taşıyabileceği akla gelmelidir. Bu tür durumlarda eşyanızın zarar görme veya kaybolma riskleri de olabilir. Bu nedenle anlaştığınız her türlü şartların karşılıklı yapacağınız sözleşmeye mutlaka yazdırılması sağlanmalı,

8. Eşyanızın durumuna ve hacmine göre araç talebinde bulunulmalı,az eşyanız varsa büyük bir araç nakliyesi ile maliyetinizin artmasına müsaade edilmemeli,

9. Ankara evden eve nakliyat firması gibi hangi firma olursa olsun firmanın geçmişi ve internet yorumları hakkında geniş bir bilgi sahibi olunmalı (enakliyat isimli internet sitesi,nakliyat işleri ile ilgili taşıma yapan firmalar hakkında müşteri yorumları ile yardımcı olan bir sitedir). Bu nedenle sizde eşyanızı taşıyacak firmanın müşteri yorumlarını inceleyerek karar verin ve büyük sürprizlerle karşılaşmayın.

 

Ankara içi nakliyat ve ambalajlama nasıl yapılır?

Ankara içi nakliyatta ambalajlama hizmeti,taşımacılığın en önemli konusudur. Ambalajlama,eşyaların güvenliği için kesinlikle uygulanması gereken bir husustur. Bu hizmet için eşyanın özelliğine göre birçok değişik malzeme kullanılmaktadır. Bu hizmet hem şehir içi hem de şehirlerarasında uygulanmaktadır.

Ankara içi nakliyatta,paketleme ve ambalajlamada dikkat edilmesi gereken tüm hususlar,taşıyıcı firma personelince çok iyi bir şekilde bilinmeli ve uygulanmalıdır. Yanlış paketleme ve ambalajlama eşyalara zarar verebilir. Bu nedenle eşyaların kaliteli ambalajlama malzemeleri olan paketleme,kolileme, streçleme,balonlu naylon ile sarılması,battaniye ile sarılması,ip veya koli bantları ile sağlamlaştırılması gibi birçok yöntem ile eşyaların sarılarak korunması sağlanmalıdır.

Ankara içi nakliyat, ev eşyası haricinde büro ve ofis nakliyesi,antika ve hassas tablo nakliyesi gibi hizmetlerle de ön plandadır.

Ankara içi nakliyatta,eşyaların araç içerisine yerleştirilmesi ayrı bir profesyonellik gerektirir. Eşyaların durumlarına göre (koli,beyaz eşya,mobilya v.s.) araç içerisinde boşluk olmayacak şekilde yerleştirilmeli, hafif olan koliler,ağır veya daha dayanıklı olan eşyaların üzerine konulmalıdır. Kırılabilecek eşya kolileri üzerine “Kırılacak eşya – Dikkat” gibi ikaz yazıları yapıştırılmalıdır.

Daha önce belirlenen eşya listesine göre eşyalar sınıflara ayrılarak paketlenmeli ve kolilere yerleştirilmelidir. Böylelikle eşyaların başlangıçtan bitişe kadar daha güvenle taşınmasını sağlar.

 

Yukarıda bahsedilen tüm hususlarda Ankara Aksoy Evde Eve Nakliyat olarak,siz müşterilerimize nakliyat hizmetlerimizle en güvenilir nakliyat firması olarak hizmet vermekten büyük gurur duymaktayız.